Sprzymierzeńcy figury

Te produkty to naturalne substancje, które znacząco przyspieszają przemianę materii -  zwiększają zużycie energii w organizmie i pomagają uzyskać i zachować smukłą sylwetkę. Chcesz mieć lub zachować piękną sylwetkę i zdrowie! Przeczytaj i zacznij jeść dla figury :) )

Owoce cytrusowe

Witamina C z pomarańczy lub mandarynek wspomaga produkcję hormonów mobilizujących przetwarzanie tłuszczu. Ważne, żeby nie obierać ich z białej skórki. Są w niej wartościowe flawonoidy, które wielokrotnie wzmacniają działanie antyutleniaczy. Zjadaj co najmniej trzy owoce albo wypijaj szklankę świeżo wyciśniętego soku dziennie, aby uzyskać widoczny efekt.

 Jogurt

Najnowsze badania wykazały, że osoby, które jadły trzy porcje jogurtu dziennie, w ciągu 12 tygodni straciły 61 proc. więcej tłuszczu niż te, które go nie jadły. Za ten efekt odpowiedzialny jest wapń – pobudza organizmu do spalania tłuszczu.

Rada: Przynajmniej raz dziennie zjedz jogurt z probiotykami. Zawarte w nim bakterie kwasu mlekowego skutecznie przyspieszają trawienie.

 Karczochy

Te gorzkie w smaku warzywa należą do najefektywniejszych spalaczy tłuszczu. Zawierają cynarynę pobudzającą wydzielanie śliny oraz produkcję soków trawiennych, co przyspiesza uczucie sytości. Z kolei substancje dające gorzki smak wspomagają trawienie tłuszczów i powodują, że w organizmie odkłada się mniejsza ich ilość. 1-2 karczochy albo 50 ml soku z nich dziennie wystarczy, aby stracić kilogram miesięcznie.

 Chili

Czasami wystarczy naprawdę mała zmiana, żeby bez dużego wysiłku pozbyć się nadmiaru kilogramów. Trzy razy w tygodniu dopraw posiłek strąkiem papryczki chili. Ta pikantna przyprawa przyspiesza przemianę materii, hamuje proces odkładania się tłuszczu, a więc działa na organizm odchudzająco.

Jedna papryczka dodana do jedzenia zwiększa spalanie kalorii aż o 25 proc. W ten prosty sposób schudniesz 2-3 kg w ciągu roku. Chili dodawaj nawet do owoców.

Sałatka owocowa z chilli: mały ananas, nektarynka, śliwka, banan, łyżka soku z cytryny, łyżeczka miodu, szczypta soli i pieprzu, 1/4 chili

Owoce obrać, usunąć pestki, pokroić w kawałki. Polać sosem z soku z cytryny, miodu, soli i pieprzu. Papryczkę pokroić w cienkie paseczki i dodać do sałatki.

 SMACZNEGO!